Na czym polega coaching?

Każdy pracownik powinien dążyć do stałego rozwoju swoich umiejętności i wiedzy. Osoby, które osiadły na przysłowiowych laurach nie mogą liczyć na awanse i wyższe zarobki. Z punktu widzenia pracodawcy pracownik, który inwestuje w swoją wiedzę i umiejętności jest o wiele lepszym nabytkiem niż ten, który nie ma zamiaru się rozwijać.

Nie dziwi więc nikogo, że na rynku powstaje coraz więcej firm i instytucji, które zajmują się prowadzeniem kursów i tzw. coachingiem. Coaching ma za zadanie poprawę tempa naszego rozwoju oraz ma polepszyć efekty naszego działania. W rezultacie tego typu spotkania szkoleniowe w bardzo dużym stopniu przekładają się na naszą karierę zawodową. Dzięki coachingowi osoby odbywające tego typu szkolenie mogą obrać swoją osobistą ścieżkę rozwoju, która będzie o wiele bardziej efektywna i przyniesie im wymierne korzyści w postaci lepszej pracy oraz wyższych zarobków.

Coaching polega na rozmowie trenera z osobą, która zapisała się na tego typu szkolenie. Na takiej rozmowie nie otrzymujemy gotowych rozwiązań, nie krytykuje nas i naszego działania ani nie osądza nas. Zadaniem coacha jest wydobycie z rozmówcy jego ukrytych cech i umiejętności, które już posiada. Dzięki temu klient będzie umieć samodzielnie realizować i precyzować obrane przez siebie cele.

Coaching skierowany jest do różnych grup i osób zasiadających na zróżnicowanych stanowiskach w firmie. Szkolą się kadry zarządzające, kadry oraz właściciele przedsiębiorstw. Dzięki takim szkoleniom przedsiębiorcy będą mogli poznać tajniki prowadzenia i mobilizowania pracowników firmy.

To czy skorzystamy z takiego szkolenia i czy przyniesie ono nam korzyści, głównie zależy od nas samych. Jeżeli potrafimy dostosować się i uczyć na własnych błędach oraz czerpać wiedzę od innych osób, to z pewnością coaching jest stworzony dla nas. W innym wypadku będzie to tylko strata naszego czasu oraz pieniędzy, gdyż nic nie wyniesiemy z takiego szkolenia i stracimy tylko czas.

Pomoc społeczna.

Pomoc społeczna jest to instytucja polityki społecznej, której celem jest...

Co daje nam coaching?

Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na doszkalanie oraz korzystanie z...

Zobacz także

Polecamy

Raś i Raś - biuro księgowe w Krakowie

Polecamy