Przykłady zastosowania coachingu

Rozwój osobisty jest inwestycją w przyszłość. Im wcześniej zaczniemy inwestować, tym większe korzyści osiągniemy. Nie ma jednak przeszkód, żeby tego typu inwestycję wykonać nawet i w późnym wieku. Dawniej mawiano, że wiedza to największy ze skarbów, jakie można zdobyć i tak jest obecnie. Osoby, które starają się rozwijać i poznawać nowe dziedziny życia są w o wiele lepszej sytuacji niż ci, którzy przestali się rozwijać. Świetnie widać to na przykładzie kandydatów na ważne stanowiska w firmach. Pracodawca, który otrzymuje CV, w którym wyszczególnionych jest wiele odbytych kursów i szkoleń, zapewne wybierze takiego pracownika zamiast osoby, która przez lata nie rozwijała się i nie doszkalała.

Coaching jest pewną formą szkolenia połączoną z rozwojem własnych umiejętności. Pozwala na wydobycie ukrytych w nas umiejętności i wspomaga procesy decyzyjne. Szczególnie widoczne są efekty coachingu w biznesie. Coraz więcej osób związanych z dużymi przedsiębiorstwami zatrudniającymi wiele osób decyduje się na tego typu formę rozwoju. Coaching występuje w kilku formach. Pierwszą z nich jest Coaching wykonawczy. Dedykowany jest do właścicieli firm, prezesów oraz managerów. Uczy on umiejętności radzenia sobie z kryzysowymi sytuacjami oraz podnosi skuteczność działań wpływających na rozwój przedsiębiorstwa.

Inną formą coachingu jest Coaching zawodowy. Pozwala on na szybszy rozwój na danym stanowisku pracy oraz na uzyskanie umiejętności decyzyjnych, które pomogą w dalszej karierze oraz awansach zawodowych. Kolejną formą coachingu, jaki możemy wyróżnić, jest Coaching życiowy. Ta odmiana coachingu koncentruje się na życiu prywatnym oraz na samorozwoju i samodoskonaleniu. Jego celem jest podniesienie umiejętności w relacjach z otoczeniem oraz bliskimi. Ma znaczący wpływ na rozwój naszej osobowości oraz nawiązywanie kontaktów międzyludzkich. W każdym z rodzajów coachingu rolą trenera jest pomoc w osiągnięciu lub obraniu naszych celów.

Windykacja przedsądowa.

Każdy przedsiębiorca w pewnym momencie w swojej karierze może spotkać się z...

PFRON -definicja, na co...

W skład różnych organizacji i instytucji państwowych wchodzą wszelkiego...

Zobacz także

Polecamy

Raś i Raś - biuro księgowe w Krakowiepłatności mobilne


Polecamy